Ładowanie...

TapicerstwoKOZAK

Jak dbać o tapicerkę skórzaną?

Tapicerka skórzana

Naturalna skóra jest uważana za jeden z trwalszych materiałów i często tworzy się z niej obicia do foteli samochodowych. Tak urządzony kokpit prezentuje się bardziej luksusowo w porównaniu do tapicerki materiałowej. Jednak, żeby jej stan był reprezentacyjny, należy pamiętać o stosowaniu regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Praktyczne porady od profesjonalisty

Warto wziąć pod uwagę wskazówki, których udzieli doświadczony tapicer. Specjaliści z tego zawodu codziennie stają przed zadaniem, jakim jest renowacja obić. Mogą być przetarte np. na skutek codziennego kontaktu odzieży z tapicerką. Spękane czy wypłowiałe fragmenty nie prezentują się estetycznie, dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, by uniknąć powstawania takich defektów. Należy wziąć pod uwagę fakt, że specyfiką tego materiału jest wysoka porowatość. To sprawia, że z łatwością osadzi się na niej brud w postaci kurzu, pyłu czy ziaren piasku. Ten ostatni jest w szczególności szkodliwy dla tapicerki, ponieważ powoduje ścieranie się powłoki ochronnej, co może osłabiać wygląd czy elastyczność materiału. Jeśli zauważy się jakiekolwiek zabrudzenia czy drobinki, należy je jak najszybciej usunąć z powierzchni przy pomocy specjalistycznych środków do pielęgnacji tapicerki. Wybierając preparaty czyszczące, najlepiej jest wybierać takie, które posiadają w swoim składzie filtry chroniące obicia przed promieniowaniem UV. Światło słoneczne pogarsza wygląd tapicerki, powodując jej blaknięcie i wysychanie.

Renowacja zużytych obić

Jeśli tapicerka wygląda na lekko przetartą, ale nie ma na niej widocznych spękań czy innych uszkodzeń, warto skorzystać z usługi renowacji. Jeśli chodzi o usługi tapicerskie, Szczecin może się poszczycić doświadczonymi fachowcami, którzy pomogą w odzyskaniu gustownego wyglądu podłokietników, oparć czy siedzisk. Jeśli będzie to możliwe, przywrócą utraconą fakturę oraz dołożą wszelkich starań, by kolorystyka wróciła do stanu świetności. Stolica województwa zachodniopomorskiego będzie także dobrym miejscem, jeśli szuka się firmy wykonującej renowację obszycia kierownicy czy gałki, za pomocą której zmienia się biegi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, że czyszczenie tapicerki to czynność, którą standardowo powinno wykonywać się przynajmniej raz na dwa do trzech miesięcy. Raz na jakiś czas warto oddać je do specjalisty, który przeprowadzi bardziej gruntowną renowację. Tapicerstwo pomoże w uzyskaniu efektu miękkiego i przyjemnego w dotyku obicia, na którym będzie można wygodnie rozsiąść się podczas jazdy.